• אפריל 24, 2024 6:55 pm

י.ע.ר רום מרקטינג בע"מ – כל מה שמעניין לדעת על שיווק ופרסום באינסטגרם

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

אוג 23, 2022

אי אפשר לעסוק בימינו בשיווק דיגיטלי בלי לעסוק בשיווק באינסטגרם. מדובר בפלטפורמה לא חדשה אך הפופולריות שלה ככלי לפרסום ולשיווק הופכת יותר ויותר נפוצה ובשנים האחרונות היא משנה לחלוטין את הכללים. בי.ע.ר רום מרקטינג בע"מ מתמחים גם בשיווק באינסטגרם ומסבירים מעט על יתרונותיה של הפלטפורמה הצומחת בתחום השיווק והפרסום.

הפרסום באינסטגרם פותח אפיקים חדשים והשילוב בין תוכן שיווקי לעליית מעמד כוכבי הרשת הוא שילוב מנצח. בשנים האחרונות מדובר בתחומים שלובים שהופכים אט אט אחד. אין ידוען ששמו אינו קשור בתוכן שיווקי כלשהו ואין מוצר פופולרי שמכבד את עצמו שאינו קשור בשם של ידוענן כזה או אחר.

למעשה, ישנם ידוענים שהפרסום והשיווק באינסטגרם הוא מקור ההכנסה המרכזי שלהם. אלה אנשים מפורסמים מעצם היותם אושיות רשת שמפרסות מוצרים ברשת. לעתים לא ברור מה בעצם הם עושים. הם לא שחקנים, הם לא זמרות, הם לא תורמים לעולם יצירה חדשנית ופורצת דרך. הם פשוט מותג מהלך. לעתים, המותג שהם כל כך חזק, שהוא יותר חזק מהמותג של המוצר אותו הם מפרסמים.

במקרה שכזה, המרוויחים הם שני הצדדים. הידוען מקבל תגמול משמעותי רק בשל היותו פרזנטור של מותג מסוים ואותו מותג זוכה לגישה לאלפי (ולעתים עשרות ומאות אלפי) העוקבים של אותו ידוען או ידוענית.

אסף קורן י.ע.ר רום מרקטינג בע"מ

יצירתיות זה שם המשחק

עבור עסק שמעוניין לצמוח זוהי כבר אינה שאלה אם לפרסם באינסטגרם. השאלה היא כיצד לעשות זאת בצורה היעילה ביותר. כדי לענות נכונה על שאלה זו יש לשלב בין יצירתיות, חוכמה ומחשבה מחוץ לקופסה שיצליחו לייצר קמפיין פרסום משמעותי וסוחף שיגרום למשתמשי האפליקציה לשלוף את כרטיס האשראי ולרכוש את המוצר שעד לפני רגע לא ידעו שהם צריכים.

י.ע.ר רום מרקטינג בע"מ: לבחור בין קידום ממומן באינסטגרם לקידום אורגני

החלום של כל עסק הוא קידום אורגני. כלומר, המוצר של עסק מסויים יגיע לחשיפה ללקוחות פוטנציאליים בדרכים יצירתיות וללא השקעת כסף בתוכן ממומן. קידום אורגני דורש מלאכת מחשבת, מומחיות בבניית האשטגים, אסטרטגיה שיווקית, שיתופי פעולה פורים ועוד. זוהי אסטרטגיית פרסום ושיווק שדורשת השקעה וסלבות ושלא קוצרים את פירותיה במהירות ועל כן בעלי עסקים רבים מתקשים לבחור בה. כדי להצליח לבצע אותה נכון יש לבחור בבעלי מקצוע טובים שידעו לעשות זאת בצורה הנכונה והיעילה ביותר.

הפרסום הממומן קל יותר מבחינת הגעה לקהלים רחבים אך דורש, מן הסתם הוצאה כלכלית. החיסרון של אסטרטגיה זו הוא ביצירת מערכת יחסים עמוקה עם הצרכנים.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן