• יוני 18, 2024 6:15 am

מה כדאי לי ללמוד בתחומי הדיגיטל השונים?

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

יונ 4, 2024

כדי לענות על השאלה "מה כדאי ללמוד בתחום הדיגיטלי", צריך קצת יותר מידע כדי להבין "ממה אתם עשויים". או במילים אחרות, מה מעניין אתכם וגורם לכם לקום בבוקר בתשוקה? קצת אוטופי או אידיאלי מדי? לא ממש, הכירו את תחומי הדיגיטל שיאפשרו לכם לעבוד מהבית – קראו כאן.

ראשית, מהן המטרות שלכם? האם ישתנו במהלך הדרך?

לפני שאתם מחליטים להירשם ללימודים כאלו או אחרים, חשוב להבין מהן המטרות הכלליות שלכם. כלומר, הן יכולות בהחלט להשתנות בהמשך הדרך, אבל חשוב להתחיל עם איזושהי נקודת פתיחה.

לצורך העניין, יכול להיות שבכלל תתחילו ללמוד שיווק, אבל בסוף תמצאו את עצמכם בונים אתרים עבור סוכן בטים או סוכן ביטוח, מתווכים, חנויות איקומרס ועוד. לא להיבהל אם במהלך הדרך אתם חשים צורך לשנות תוכניות, זה חלק מהתהליך במקרים רבים.

האם לבסוף אתם רוצים להקים עסק משלכם?

רגע לפני שמדברים על לימודים בדיגיטל, האם אתם בסופו של תהליך רוצים לעבוד בחברה בתחום הדיגיטל? או לחילופין, האם אתם רוצים ללמוד מיומנות חדשה רק לשם העניין האישי? בסופו של דבר, החיים זה לא פוקר אונליין או משחק מזל כלשהוא, אבל לפעמים צריך לקחת צ'אנס מסוים.

כלומר, אם לא תיקחו צ'אנס התחלתי כלשהוא, ולא תתחילו ללמוד קורס מסוים, אתם בעצם חוסמים את עצמכם מלגלות תחומים אחרים.

לא פעם, כאשר אנשים נרשמים ללימודים, נניח בתחום של בניית אתרים, הם לבסוף מוצאים את עצמם עוסקים בתחומים משיקים, כמו למשל שיווק דיגיטלי, קידום ברשתות החברתיות ועוד. לכן, לפעמים עדיף פשוט להתחיל ללמוד קורס מסוים, גם אם אתם לא בטוחים ב-100% שתסיימו אותו.

מהם תחומי העניין שלכם?

מתלבטים בין קורס דיגיטלי כזה או אחר? ובכן, ישנן כמה שאלות שאנחנו ממליצים לשאול את עצמכם לפני שאתם נרשמים לאיזשהו קורס. בין אם הקורס הוא אונליין או במכללה, נסו לענות לעצמכם על השאלות הבאות:

  • האם אתם אוהבים ליצור תוכן על סוגיו השונים, כולל טקסטים, סרטונים, רילסים לפייסבוק ועוד?
  • האם אתם נהנים לעבוד עם טכנולוגיה בסיסית או מתקדמת יותר? לצורך העניין, האם תעדיפו בניית אתרי וורדפרס או בניית אתרים בשפות תכנות?
  • מהם הכישורים שלכם באופן כללי, ובאילו עבודות עבדתם עד היום?
  • האם יש לכם ניסיון קודם בתחומי הדיגיטל?
  • עד כמה יש לכם חשיבה יצירתית עבור בניית אתרים, קידום בגוגל או בתחומי גרפיקה?
  • האם אתם טובים בכתיבה, או טובים ביצירת תוכן מסוג אחר, כמו למשל יצירת סרטונים?
  • האם אתם אוהבים לעבוד עם אנשים, או שמא אתם שואפים להיות פרילנסרים מהבית?

בסופו של יום, חשוב לבחור תחום שאתם מתעניינים בו. אם אינכם מתעניין בתחום מסוים בעולמות הדיגיטל, יהיה קשה לכם ללמוד אותו ולהצליח בו. אם אין לכם מושג איך להתחיל לבחור את התחום הנכון, נסו להתחבר עם אנשים אחרים בתחום. ישנם קהילות רבות בפייסבוק שבהן תוכלו להתחבר עם אנשים אחרים ולהתייעץ איתם.

קרדיט תמונה PIXABAY.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן