• אפריל 24, 2024 8:09 pm

מהו ליסינג פרטי? כל מה שרציתם לדעת

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

ינו 6, 2022

רוצה רכב אבל בלי צורך לחסוך ולגייס עשרות/מאות אלפי שקלים? בשביל זה יש ליסינג. שיטת הליסינג מקובלת בעיקר למשקי בית ושכירים, שיטה זו דומה ומזכירה הלוואה מבנק. למי מתאים ליסינג פרטי? ליסינג פרטי מתאים למי שרוצה לקנות רכב חדש אך אין לו יתרת מזומנים המרשה זאת.

איך עובד הליסינג הפרטי:

לאחר בחירת הרכב יש להשאיר מקדמה שלרוב היא 20%-50% מהערך של הרכב המבוקש. פריסת התשלומים החודשיים בשיטת ליסינג פרטי הוא לזמן של 30 חודשים. לאחר 30 חודשים אלו ניתן לקנות את הרכב בחצי המחיר של הרכב כפי שהיה לפני 30 חודשים. לדוגמה: בעת רכישת הליסינג הרכב עלה 100,000 וכיום אחרי 30 חודשים הוא שווה 60,000- ניתן לרכוש את הרכב במחיר של 50,000.

רכישת רכב בליסינג בדרך כלל היא קלה ונוחה בהרבה מאשר קניית רכב רגיל. ברכישת רכב בליסינג כל שיש לעשות זה לחתום על חוזה בנקאי, לשלם את המקדמה וזהו אחרי תהליך קצר זה- הרכב בבעלותך. לעומת זאת בקניית רכב רגיל אתה צריך בעת הקנייה שיהיה ברשותך את כל הסכום של הרכב (כאמור בניגוד לליסינג שזה רק אחוזים משווי הרכב), יש לחכות כמה ימים שהבעלות תעבור על שמך ולאח רשלוש שנים שתיגמר האחריות- לרוב מוכרים את האוטו ליד שנייה. לכן קנייה בליסינג יותר קלה נוחה וזולה.

קניית רכב בליסינג זה בעצם מאין השכרה אבל התחושה היא כמו קניית רכב חדש. בעת קניית רכב ליסינג- אתה מגיע לחברה ומקבל את הרכב מיידית. יתרון גדול של קנייה מסוג זה- היצרן הוא בעל הרכב והוא אחראי עליו ולכן עלויות הרכב כמו החזה ודלק זולות עותר לעומת רכב בקנייה רגילה שבה אתם הבעלים של הרכב. אחרי תקופת האחריות (לרוב-30 חודשים) אם אהבתם את המכונית ניתן לרכושה ואם לא- אפשר להחזירה או לרכוש מכונית חדשה בליסינג.

הדבר אולי המשמעותי ביותר בשיטת ליסינג זה שהוא זול יותר מקניית רכב רגיל. שעושים השווה בין סוגי הקנייה השונים מגלים שליסינג הוא זול יותר. ההשוואה כוללת את כל מרכיבי העלות השונים כמו מחירו המקורי של הרכב שכולל גם ריבית על הלוואה (שסביר להניח לקחתם מהבנק) העלות כוללת גם את ההוצאות הצפויות במשך השנים. לאחר חישוב כל העלויות מתגלה שקניית רכב בליסינג משתלמת יותר. אם בחרת בליסינג אתה תיסע ברכב חדש כמו בקנייה רגילה, רכב נוח לבחירתך, בטיחותי וכל זה בלי העלות הכספית הגבוה הצפויה תוך ידיעה שבהסכם כתוב שלרכב מגיע טיפול שוטף ומקיף לאורך כל תקופת ההסכם בנכם לבים החברה.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן