• אפריל 24, 2024 6:46 pm

ארנבים למסירה וקניית ארנבים – היתרונות וממה עדיף להימנע באימוץ או קנייה?

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

יול 13, 2023

גמלה בלבך החלטה לאמץ ארנב וכעת נשאלת שאלת השאלות: לקחת ארנב למסירה או לקנות ארנב – מה הדבר הנכון לעשות? ראשית, חשוב לומר ששתי האפשרויות הן בסדר, כל עוד עושים את זה נכון. הדבר החשוב ביותר הוא להחליט טרם האימוץ או הקנייה שגידול הארנב הוא לתמיד.

יש יותר מדי ארנבים שננטשים זמן קצר לאחר שנקנו/אומצו וזה שובר את הלב. ארנבים הם בעלי חיים עדינים ורגישים שחייבים חום ואהבה כדי לשרוד ולהיות מאושרים. אם אתה לא בטוח שיש ביכולתך לתת לארנב שלך את כל מה שהוא זקוק לו: יחס חם, תנאי מחייה הולמים, מזון בריא ואיכותי ועוד, יכול להיות שגידול ארנב זה פשוט לא בשבילך.

קניית ארנבים או ארנבים למסירה: מה לא לעשות?

אם החלטת שאתה מעוניין בארנב גזעי, יש סיכוי רב שתוכל למצוא ארנב כזה אצל מגדל ארנבים. חשוב לרכוש ארנב רק אצל מגדל מקצועי ומיומן שאתה יודע בוודאות שדואג לתנאי גידול הולמים. חשוב מאוד לא לרכוש ארנבים בחנות בעלי חיים. בחנויות כאלה כמעט אין סיכוי לדעת באילו תנאים חיים הארנבונים, מאיפה הם באו ומאיזה סוג הם. לכן, אם החלטת לקנות – עשה זאת באופן הנכון וההומני ביותר.

ומה אם אני מעדיף לאמץ?

כאמור, בשאלה – אימוץ מול קניית ארנבים, יש שיקולים רבים לכל הכיוונים. רכישה של ארנב בכסף יש ביכולתה ליצור מחויבות לארנב, מה שמקטין אולי את הסכנה שהארנב יינטש. מצד שני, אימוץ הוא פיתרון יפה למצבים בהם ארנב מתוק כבר ננטש על ידי בעליו – כך ניתן להעניק לו בית חם ואוהב.

לסיכום: ארנבים למסירה או ארנבים לקנייה, מדובר בהחלטה שיש ביכולתה להכניס לחייך המון אושר ואהבה. הכי חשוב – להעניק לארנב את כל מה שהוא צריך כדי לשמור עליו בריא ושמח. ארנב בריא ושמח = בעלים מאושר.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן