• יוני 18, 2024 5:26 am

ניהול מוניטין ברשת – כי אי אפשר בלי

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

יונ 3, 2023

בעידן הפוסט מודרני אין מקום לטעויות. מספיק שהתכתבתם עם האדם (או האישה…) הלא נכונים, והדבר יכול לדלוף לעיניים הלא נכונות. ואם במקרה אתם גם אוחזים בתפקיד בעל חשיבות רבה, אז על אחת כמה וכמה יכולה חשיפה של אינפורמציה פרטית לעיניים לא פרטיות – להביא לידי נזק משמעותי לקריירה שלכם.

אנשי ציבור, עובדי המגזר הציבורי, בעלי תפקידים חשובים, מנהלי חברות, בעלי מקצועות חופשיים ומנהלי ארגונים שנתפסו "על חם" יכולים לסבול משם מושחר למשך שנים רבות וארוכות. אין ספק כי בעידן בו מידע מופץ בין קצוות שונים של העולם בתוך שניות ספורות, כבר אי אפשר לסמוך על הפצת מידע בדרכים המסורתיות וכל אינפורמציה חייבת להיות מוצפנת ומוגנת.

על טיב ההצפנה של מידע בעידן הפוסט מודרני

למרות קיומן של הצפנות רבות וטובות למרבית אתרי האינטרנט כיום, עדיין ותמיד יהיו קיימים האקרים אשר כל מטרתם היא לפגוע באנשים אחרים על מנת שניתן יהיה לסחוט אותם כלכלית. אחרים פועלים ממטרות כלכליות רחבות יותר או ממטרות פוליטיות. כך או כך, פגיעה בשמכם הטוב יכולה להתקיים בתוך שניות ספורות ואתם בכלל לא תדעו שאיבדתם לקוחות חשובים ברגע שהנדתם עפעף.

מה כולל פרסום שלילי?

פרסום שלילי באינטרנט יכול להיות למעשה כל חשיפה של מידע שאתם לא מעוניינים שייחשף ויכול לפגוע בתפקוד האתר שלכם או העסק שלכם. זה יכול להיות התכתבות עם מישהו או מישהי, יכול להיות שירותים שקיבלתם ואין עניין להוציא לידיעת הציבור, עסקה שנגמרה בצורה לא מיטיבה, התכתבות עם לקוח לא מרוצה, תביעה משפטית או התנהלות משפטית מורכבת, גלישה לאתרים מסוימים – כל אלו יכולים לגרום לנזקים עצומים לעסק.

למעשה, כל פרט מידע אודותיכם המפרט אינפורמציה לא רצויה וכזו שיכולה להביא לידי רושם שלילי אצל לקוחותיכם – כל אחד כזה ביכולתו להרוס את המוניטין העסקי שלכם ולפגוע במערכת השיווק של העסק שלכם לחודשים ואפילו שנים קדימה, עוד לפני שבכלל התחלתם תהליך שיווקי כלשהו.

ניהול מוניטין ברשת – איך עושים את זה נכון

ניהול המוניטין שלכם ברשת הוא עניין רגיש ביותר. לפיכך, אי אפשר להתפשר על פחות מאיש מקצוע המנוסה בתחום ויש לו היכרות עם מגוון היבטים של ניהול מוניטין ברשת. כך למשל, על המומחה שלכם לדעת כיצד להעלים מהאינטרנט אזכורים שליליים של שמכם, לרבות שיימינג בפייסבוק, בלינקדאין או בגוגל. בו בזמן, עליו לדעת כיצד להעצים ולהגדיל את מספר האזכורים החיוביים של שמכם באינטרנט.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן