• מאי 22, 2024 3:11 am

לא מזניחים טיפול שעורה בעין

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

נוב 5, 2021

אמנם לא תמיד קל לזהות שעורה בעין, אבל כשכבר מזהים אותה אז הטיפול בה מאוד נפוץ ונגיש, קל ויחסית מהיר. ישנם גורמים רבים לדלקת עיניים כמו שעורה, ולא כל המצבים מצריכים שימוש בתרופות. במקרים מסוימים, ייתכן שזו תגובה אלרגית או זיהום חיידקי שגורם לגירוי. בואו נדבר על טיפול בשעורה בעין.

במקרים בהם הסיבה לשעורה בעין חמורה, רופא העיניים שלכם עשוי לרשום אנטיביוטיקה או טיפות של סטרואידים. אם אתם חווים כאב בעיניים וגירוי במשך יותר משבועיים, אתם בהחלט צריכים לקבוע פגישה אצל הרופא שלכם. וגם אם רק בימים האחרונים אתם מרגישים גירוי, הקפידו להיפגש עם רופא עיניים כדי לשלול מצב של שעורה בעין. במידה שכן, קבלו טיפול בשעורה בעין או בעיניים.

טיפול בשעורה בעין – ממה נגרמת הדלקת בד"כ?

דלקת עיניים יכולה להיגרם ממספר דברים שונים, אבל הטיפול בד"כ יהיה זהה או דומה ברוב המקרים. לבעלי גירוי קל בעיניים, ניתן להשתמש בטיפות עיניים כדי "לדלל" או להפחית את הדלקת ולהוריד בדרגת הכאב, וכן במגע קבוע עם העיניים.

אם העיניים שלכם אדומות וכואבות, בצעו את השלבים שלהלן כדי להפחית את הנפיחות ולהקל על הכאב: הסירו כל איפור מסביב לעיניים; לשטוף את העיניים במים קרירים למשך 10 דקות; להספיג אותן בעדינות עם מגבת או טישו; והפעילו עליהם לחץ עדין למשך כ-10 דקות. בכל מקרה ומקרה, זכרו כי אין בכך כל תחליף לטיפול בשעורה בעין ע"י רופא.

מה קורה כאשר יש מקרה חמור של שעורה בעין?

אם יש לכם מקרה חמור של דלקת בעיניים מסוג שעורה, פנו מיד לרופא עיניים כדי שתוכלו לקבל טיפול רפואי לשעורה בעין ודלקת. דלקת עיניים יכולה להיגרם מאלרגיות, זיהומים, ויראליים או חיידקיים. זה שכיח בקרב ילדים ותינוקות עקב שפשוף תכוף בעיניים, אבל שעורה בעין יכולה להתפתח גם אצל מבוגרים. במקרים חמורים, שעורה בעין יכולה לגרום לפגיעה מסוימת בראייה.

אם הנפיחות או האדמומיות של העין לא פוחתות לאחר שלושה ימים, עליכם לפנות לרופא. ישנן דרכים רבות לטפל בנפיחות של העיניים, כולל שימוש בשקיות קרח, טיפות עיניים לדלקת, סטרואידים ואנטיביוטיקה במקרים יותר חריגים. אם אתם מחפשים אחר רופא עיניים עבור טיפול בשעורה בעין (כלזיון), אתם בהחלט יכולים לפנות לרופא המשפחה שלכם בקופת החולים ולקבל הפנייה לרופא עיניים. אם תבקשו להנות מרפואה פרטית, זו אופציה מעולה גם כן. לשיקולכם.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן