• יוני 18, 2024 6:44 am

ד”ר גלעד רבינא: מומחה למחלות רשתית ולניתוח קטרקט

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

יונ 3, 2023

קטרקט

קטרקט היא תופעה של ירידה באיכות הראייה שלנו, בעקבות התעכרות בעדשת העין. העדשה היא צלולה ושקופה והיא מאפשרת לאור לעבוד דרכה אל תוך העין. כאשר עדשת העין נערכת, האור לא עובר בצורה איכותית דרך העדשה, מה שגורם למוח שלנו לפרש את התמונה שהעין רואה כחשוכה ומטושטשת.

הופעת קטרקט קשורה לרוב בשינויים של הגוף בעקבות הזדקנות ובלות, אך היא עלולה להיגרם גם בעקבות מחלת הסוכרת או בעקבות נטילת תרופות שונות למשך שנים רבות, שפוגעות בעיניים.

הקטרקט לרוב יתפתח בשתי העיניים, אך קצב ההתפתחות ישתנה מעין מעין. גם בין אדם לאדם שונה קצת התפתחות המחלה ואין להסיק ממקרה אחד על מקרה אחר.

ד”ר גלעד רבינא - ערוץ 13
ד”ר גלעד רבינא – ערוץ 13

אבחון קטרקט ע"י ד”ר גלעד רבינא

הבדיקה היא בדיקה קלינית פשוטה והיא מתבססת על הרחבת האישון ע"י טיפות מיוחדות ושימוש במנורת סדק. בבדיקה יבחן הרופא את עדשת העין ואת מידת השקיפות של העדשה ומעבר האור דרך העדשה לתוך העין.

החל מגיל 50 ממליצים במרפאתו של ד”ר גלעד רבינא להיבדק פעם בשנה אצל רופא עיניים, כדי  לאבחן ירידה באיכות הראייה, מחלות עיניים שונות כגון קטרקט, מחלות רשתית, הזדקנות רשתית ועוד.

ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט יתבצע בחדר ניתוח עם הרדמה מקומית. זמן הניתוח נע בין 15 דקות לחצי שעה, אחריו ישלח המטופל להתאוששות קצרה ולאחר מכן הביתה. הניתוח אינו כואב וההחלמה יחסית מהירה. לניתוח אחוזי הצלחה גבוהים והוא בטוח. לאחר הניתוח יוזמן המטופל לביקורת. במידה ויש צורך לנתח את שתי העיניים בניתוח קטרקט, כל אחת מהעיניים תנותח במועד אחר.

ד”ר גלעד רבינא הוא מומחה לניתוח קטרקט בלייזר. הוא סיים בהצטיינות את התמחותו במרכז הרפואי איכילוב בתחום רפואת העיניים, סיים התמחות בניתוחי רשתית ומחלות רשתית במכון העיניים Jules Stein בלוס אנג'לס וכיום הוא רופא בכיר במרכז הרפואי איכילוב ביחידה הרשתית במערך העיניים ומרצה וחוקר בכיר באוניברסיטת תל אביב.

סיכום

הניתוח בלייזר מקצר את זמן הניתוח ואת תקופת ההחלמה מהניתוח. ניתוח הקטרקט הוא ניתוח שכיח ועם אחוזי הצלחה גבוהים. הניתוח משפר את איכות הראייה של המטופל ומאפשר לו לשפר את חייו. את הבדיקה והאבחון אפשר לבצע במרפאתו של ד”ר גלעד רבינא מומחה לניתוח קטרקט ולמחלות רשתית. ד”ר גלעד רבינא הוא מומחה למחלות רשתית, ניתוח רשתית וניתוחי קטרקט.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן