• יוני 18, 2024 6:54 am

גמילה מקנאביס – מידע חשוב שצריך להכיר

יעל שפירא

נכתב על ידי יעל שפירא

נוב 5, 2021

גמילה מקנאביס, בשורה התחתונה, היא ההשפעות הפיזיות, הרגשיות והנפשיות שאתם חווים כשאתם מפסיקים להשתמש בקנאביס, אבל לא בלבד. בפועל, לאנשים קשה להתנתק מהקנאביס גם בעקבות הקושי להיגמל מדפוסי התנהגות קבועים.

כאשר גמילה מקנאביס היא התהליך שאתם מוכנים לשקול, חשוב להבין את תהליך הגמילה הזה. ישנם מספר שלבים שבהם החולשות הפיזיות יתחילו להיות מורגשות, למשל בסחרחורת, עייפות, חרדה, עצבנות וכו'. כל אלו, עשויים להוביל לתשישות כללית של הגוף והנפש. כמו כן, הנסיגה הפסיכולוגית תתחיל בעצבנות ואחריה דיכאון וחרדה. כל מכון גמילה מקנאביס שתירשמו לתוכנייתו, יהיה חייב ליידע אתכם במידע הזה מראש. ככה תוכלו להגיע להחלטה מושכלת לאחר שיש בידיכם את כלל המידע הנדרש לכם, כולל הקשיים שמתלווים לתהליך גמילה מקנאביס וסמים קלים.

האם משמשים בתרופות במהלך גמילה מקנאביס?

גמילה מקנאביס יכולה להיות קשה מאוד עבור אנשים מסוימים להתמודדות, וזו הסיבה שחשוב לדעת ולהבין את הסימנים והתסמינים. למרות שזה לא קורה לעתים קרובות, גמילה מקנאביס עלולה להוביל למצבי קיצון מסוימים של עצבנות, סטרס ולחצים שונים.

במקרים מסוימים, נגמלים מקנאביס מעדיפים להשתמש בתרופות הרגעה שונות, אך זה פחות מומלץ וחייב לעבור את האישור של רופא או פסיכיאטר. הדבר החשוב בגמילה מקנאביס באמצעות תרופות הוא, הבנת הסימנים והתסמינים של השפעות התרופות השונות, במידה שאכן מחליטים להסתייע ולהשתמש בהן במהלך התהליך.

מה הסימנים הנפוצים ביותר והמזוהים עם קנאביס?

לדוגמה, עם קנאביס, אחד הסימנים והתסמינים הנפוצים ביותר שנראים הם ישנוניות או נמנום – מה שמוביל לאחר מכן להתנהגות מסוממת. ואם מדברים על תרופות הרגעה כמו קלונקס למשל, הרי שהן עשויות להוביל לתחושות דומות והתנהגות של אדם תחת סימום.

מידע נוסף: גמילה מסמים ואלכוהול

אם ככה, אם אתם מחליטים להיעזר בתרופות הרגעה כדי לעבור גמילה מקנאביס, תהיו מודעים לכך שלתרופות הרגעה יש תכונות דומות של סימום כמו קנאביס. בסופו של דבר, גמילה מקנאביס היא תהליך מורכב המתרחש כאשר מישהו כבר לא צורך קנאביס. אבל חשוב להבין, השימוש הוא רק חלק מההתמכרות לקנאביס. בפועל, השאיפה צריכה להיות – להוציא את הקנאביס מהסיסטם, אפילו לא להיות עסוקים בו בחשיבתכם. זה אמנם נשמע כמו עבודה קשה ואולי בלתי אפשרית, אבל כחלק מהתהליך של גמילה מקנאביס יהיה אפשרי ללמוד כיצד לבנות, לשפר ולחדד תבניות מחשבה שעד היום לא הועילו לכם. אלו הם כלים שתוכלו קבל באמצעות הסיוע של מכון גמילה מקנאביס.

יעל שפירא

יעל שפירא

יעל שפירא - יעל היא הכותבת הראשית של אתר אינטרנט limudim.org

אין תגובות

רוצים לפרסם מאמר באתר שלנו? לחצו על הקישור הזה למעבר לצאט ישיר עם מנהלי האתר!

דילוג לתוכן